Zdrowie

Jak poradzić sobie z własnymi problemami?

Choć nasze społeczeństwo bardzo się rozwinęło pod względem technicznym, to jednak problem zaburzeń psychicznych pozostaje bardzo aktualny. Niestety bardzo dużo ignoruje takie problemy jak depresja i twierdzi, że poradzi sobie z tym samemu. Jednak podejście typu, że nie będę na nikim polegać, bo nie chcę nikomu sprawiać problemu nie jest dobrym pomysłem. Dlatego ważne jest, żeby w wypadku, gdy czujemy, że nie jest z nami najlepiej skierować się do terapeuty, który nam w tym pomoże. Jeśli nie chcemy, żeby ktokolwiek wiedział o tym, że mamy takie problemy, to pomocna może okazać się terapia indywidualna. Dzięki podejściu indywidualnym do nas, będziemy w stanie bardzo skutecznie poradzić sobie z problemami, które nas dręczą.

Na czym polega terapia indywidualna?

Bardzo dużo osób dalej wątpi w psychologię i psychoterapię, jednak nie potwierdzają tego dane empiryczne, ponieważ terapia pomaga wielu osobom. Zwłaszcza pomocna może okazać się terapia indywidualna, która może nam pomóc o wiele bardziej zrozumieć samego siebie. Nie tylko będziemy mogli przepracować swoje problemy z osobą, która tak nas pokieruje w rozmowie, że dowiemy się o sobie nowych rzeczy, ale także będziemy mogli skuteczniej wybrać sposób, w jaki weźmiemy się za siebie. Poza tym, dobry terapeuta podczas sesji indywidualnej, będzie w stanie nam pokazać w jaki sposób skończyliśmy w tym miejscu, przez co na przyszłość będziemy wiedzieć, czego powinniśmy unikać. Terapia ma nie tylko dowody empiryczne na to, że działa, ale także potwierdza to wiele osób, które takie terapie przeszły.

Na jakiego typu terapię powinno się wybrać?

W zależności od tego, jakiego typu problem mamy i jak się czujemy, to powinniśmy wybrać inną terapię. Jeśli zależy nam na tym, żeby samemu przepracować problem, to terapia indywidualna będzie dla nas idealna. Jeśli jednak czujemy, że dobrze pracuje nam się grupowo, to terapia grupowa może mieć dla nas lepszy efekt. Dlatego powinniśmy się skupić na tym, gdzie będziemy czuli się o wiele bardziej komfortowe, ponieważ komfort jest najważniejszy w czasie terapii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *