Duża impreza biznesowa albo konferencja to będzie niejednokrotnie ogromne wyzwanie. Szczególnie możesz mieć sporo problemów, jeżeli jesteś amatorem w tej dziedzinie. Niestety czasami szef może zrzucić na nas takie obowiązki i wówczas musimy się zająć wszystkimi kwestiami multimedialnymi. Wówczas wydaje ci się, że wystarczy tylko przygotować duży ekran no i zaprosić gości na konferencję. Nic jednak bardziej mylnego. Musimy również zastanowić się nad tym, jakie kolumny wykorzystać i jak po prostu powinno być rozmieszczone w miarę przyzwoicie nagłośnienie. Tylko w ten sposób wszystkie informacje będą docierały do uczestników spotkania.
Czym są nowoczesne systemy nagłośnieniowe?
Oczywiście, aby zorganizować duże spotkanie, trzeba dokonać odpowiednich obliczeń. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że szczególnie duże konferencje muszą być bardzo szczegółowo w tym kontekście zaplanowane. Nie wystarczy przecież wynająć kilka kolumn i ustawić w odpowiednim miejscu wzmacniacz. Akustyka to przecież taka swoista architektura dźwięku. Dużo więc będzie zależało od tego, jak w konkretnych pomieszczeniach dźwięk będzie się roznosić. To, co mówią wszyscy prelegenci, powinno docierać przecież do wszystkich zgromadzonych. Trzeba zadbać o odpowiednie natężenie dźwięku no i doskonale wiedzieć, jak przedstawiają się naturalne właściwości akustyczne danej sali konferencyjnej. Słyszalność musi być przecież bardzo dobra niezależnie od tego, w którym rzędzie siedzą zaproszeni na konferencję. Wykorzystuje się tu oczywiście nowoczesne wzmacniacze, kompresory, ale także układy antysprzężeniowe.
Jak zaplanować praktyczne nagłośnienie?
Oczywiście w takiej sytuacji warto wynająć specjalistów, którzy doskonale orientują się w tym, jakie korektory powinny być wybrane oraz czym są nowoczesne bramki szumów. Konfiguracja, jeśli chodzi o systemy nagłośnieniowe, jest przecież bardzo ważna. Tacy fachowcy będą wiedzieć nawet to, w którym miejscu ustawić kolumny i na jakiej wysokości one powinny się znajdować. Wybrany też musi być sprzęt niezawodny i wydajny tak, aby nie wystąpiły nagle jakieś zakłócenia w przekazie dźwiękowym.