Inne

Czym są sale zabaw?

Spędzanie czasu przed telewizorem czy ekranem komputera nie jest najlepszą rozrywką dla dzieci. O wiele lepszym pomysłem jest spora porcja ruchu, którą można zapewnić dziecku zabierając go do sali zabaw.

Sale zabaw dla dzieci – ile lat mogą mieć dzieci?

Sale zabaw to placówki, do których można zabrać dzieci już od dwunastego miesiąca życia. Większość sal zabaw dostępna jest dla dzieci do dwunastego roku życia. Każda sala zabaw ma opracowany własny regulamin. Koniecznie należy się z nim zapoznać przed wejściem. Na ogół maluchy, które chcą skorzystać z atrakcji dostępnych w sali zabaw proszone są o zdjęcie butów. Sale zabaw czynne są przez cały tydzień. Dzieci można zabrać do sali zabaw nawet w niedzielę. Większość placówek czynna jest od godzin przedpołudniowych do nawet godziny dwudziestej. Wiele sal zabaw pracuje nawet podczas wakacji.

Czy korzystanie z sali zabaw w obecnej sytuacji jest bezpieczne?

Wielu rodziców chętnie zabrałoby dziecko do sali zabaw, ale obawia się o bezpieczeństwo. Niepotrzebnie. Dobre sale zabaw dla dzieci zawsze dbały o bezpieczeństwo i higienę. W czasie trwającej pandemii stosują wszystkie wytyczne wydawane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Na koniec dnia każda z sal jest zamgławiana specjalnym środkiem dezynfekującym w celu pozbycia się znajdujących się w powietrzu drobnoustrojów. Do tego pomieszczenia regularnie są dezynfekowane.

Na jakie atrakcje w sali zabaw mogą liczyć dzieci?

Lista czekających na dzieci atrakcji w salach zabaw jest bardzo długa. W każdej sali zabaw wydzielony został kącik dla najmłodszych dzieci. W kąciku dla najmłodszych czekają maty między innymi edukacyjne i tablice manipulacyjne. Trochę starsze dzieci mogą korzystać z atrakcji świetnie znanych z wesołego miasteczka. Ważną częścią oferty sali zabaw jest organizacja przyjęć urodzinowych dla dzieci.

Sala zabaw to miejsce, które każdemu dziecka zapewnia mnóstwo rozrywki. Wyposażenie sal dobierane jest pod kątem bezpieczeństwa każdego dziecka. Dzieci do pierwszego roku mogą korzystać z sal zabaw bezpłatnie lub z dużą zniżką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *