Inne

Przykładowe elementy kursu stylizacji rzęs 2-4D

Każdy kurs kosmetyczny jest inny. Fachowo dobrana kadra dwoi się i troi, by zorganizować szkolenia ciekawe, pełne praktyki i co ważne wnoszące w nasze życie wiele przydatnych umiejętności. Jak powinien wyglądać dobrze zorganizowany kurs 2-4D?

Praktyka w teorii

Każdy stylizacja rzęs kurs zaczyna się od części teoretycznej, a tej początek to przypomnienie informacji z zakresu anatomii rzęs naturalnych. W profesjonalnych kursach jednym w pierwszych punktów będzie omówienie celu techniki wolumetrycznej oraz omówienie różnic pomiędzy techniką klasyczną (1:1) a wolumetryczną. Kolejne elementy szkolenia mogą wyglądać następująco: omówienie rzęs syntetycznych i ich stosowania w technikach objętościowych, anatomia kępki i omówienie modeli podstawy kępki.

Teoria w praktyce

Kolejne elementy stylizacja rzęs kurs mogą być już połączone z praktyką. A wśród nich znajdą się na pewno zagadnienia dotyczące wagi rzęs syntetycznych i ich odpowiedniego doboru, technik kreowania kępek. W ramach szkolenia dowiemy się też jak szczegółowo analizować kształt oka. Poznamy modele stylizacji oka, dowiemy się czym jest idealna linia rzęs i praca w rzędach i poznamy różne techniki kierunkowania rzęs. Na koniec szkolenie dowiemy się o strukturze kleju, akcesoriach, a także poznamy sposoby na skrócenie czasu zabiegu, przyczyny nietrwałości aplikacji i efekty niepożądane w trakcie lub po zabiegu stylizacji rzęs. Ostatnim etapem szkoleń winno być ustalenie ceny zabiegu – tu spore znaczenie może mieć miejsce pracy, w jakim będziemy zabiegi wykonywać. W trakcie profesjonalnego szkolenia dobrze będzie też dopytać trenerki jak radzić sobie z reklamacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *