Zdrowie

Wybór pierwszych butów dla dziecka

Rodzice często wyczekują momentu, kiedy ich dziecko zacznie chodzić i stanie się nieco bardziej samodzielne. Pierwsze kroki to ogromne wydarzenie w życiu każdego dziecka, ponieważ samo dostrzega swoje możliwości. Kiedy tylko dziecko zacznie je stawiać, powinno zostać zaopatrzone w dobrej jakości buty, które zapewnią stopom właściwą postawę i ułatwią mu poruszanie się. W sklepach można znaleźć szeroki wybór takiego obuwia. Na które najlepiej postawić?

Zakupy zawsze z dzieckiem

Kupując buty, trzeba do sklepu udać się z dzieckiem. Nie powinno się ich dobierać na wymiar, ponieważ maluszek musi pochodzić. Czym cechują się dobre buty dziecięce?

  • są wysokie i ładnie stabilizują kostkę oraz piętę,
  • niekiedy pojawiają się w nich wkładki ortopedyczne,
  • musza być wykonane z naturalnej, miękkiej skóry, która ładnie dopasowuje się do stopy dziecka.

Oczywiście, wkładki ortopedyczne od fororto.pl powinno stosować się u dzieci, które mają problemy i wady stóp, na przykład płaskostopie. W przypadku zdrowego dziecka, wystarczy dobrze wyprofilowana wkładka tradycyjna.

Kiedy potrzebne jest obuwie specjalistyczne?

U małych dzieci często pojawia się problem płaskostopia lub koślawości. Wówczas najlepszym krokiem jest udanie się do lekarza specjalisty. Ortopeda powinien dokładnie przebadać stopy i zdecydować, czy wystarczą dobre wkładki ortopedyczne, czy też lepszym rozwiązaniem będzie obuwie ortopedyczne. Najczęściej jednak kończy się na wkładkach, które są wykonywane na wymiar stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *