Zdrowie

Wybór pierwszych butów dla dziecka

Rodzice często wyczekują momentu, kiedy ich dziecko zacznie chodzić i stanie się nieco bardziej samodzielne. Pierwsze kroki to ogromne wydarzenie w życiu każdego dziecka, ponieważ samo dostrzega swoje możliwości. Kiedy tylko dziecko zacznie je stawiać, powinno zostać zaopatrzone w dobrej jakości buty, które zapewnią stopom właściwą postawę i ułatwią mu poruszanie się. W sklepach można znaleźć szeroki wybór takiego obuwia. Na które najlepiej postawić?

Zakupy zawsze z dzieckiem

Kupując buty, trzeba do sklepu udać się z dzieckiem. Nie powinno się ich dobierać na wymiar, ponieważ maluszek musi pochodzić. Czym cechują się dobre buty dziecięce?

  • są wysokie i ładnie stabilizują kostkę oraz piętę,
  • niekiedy pojawiają się w nich wkładki ortopedyczne,
  • musza być wykonane z naturalnej, miękkiej skóry, która ładnie dopasowuje się do stopy dziecka.

Oczywiście, wkładki ortopedyczne od fororto.pl powinno stosować się u dzieci, które mają problemy i wady stóp, na przykład płaskostopie. W przypadku zdrowego dziecka, wystarczy dobrze wyprofilowana wkładka tradycyjna.

Kiedy potrzebne jest obuwie specjalistyczne?

U małych dzieci często pojawia się problem płaskostopia lub koślawości. Wówczas najlepszym krokiem jest udanie się do lekarza specjalisty. Ortopeda powinien dokładnie przebadać stopy i zdecydować, czy wystarczą dobre wkładki ortopedyczne, czy też lepszym rozwiązaniem będzie obuwie ortopedyczne. Najczęściej jednak kończy się na wkładkach, które są wykonywane na wymiar stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *