Inne

Czy tradycyjny marketing umiera?

Dla wielu osób, które zajmują się współcześnie marketingiem, nic poza internetem nie istnieje. Bardzo często zapomina się o tradycyjnych metodach reklamy, które potrafią być bardzo skuteczne.

Dlaczego warto, jest zainwestować w inne metody reklamy, niż tylko te w internecie?

Choć reklama w internecie jest bardzo popularna i skuteczna, to ze względu na dużą konkurencję, czasem ciężko jest się wybić ponad resztę. Z tego powodu, koszty związane z reklamą w internecie potrafią sięgać kolosalnych kwot, jeśli chcemy, żeby wybić się nad innych. Dlatego czasem, zamiast konkurować na tym samym polu, czasem lepiej jest je zmienić. Tutaj z pomocą może nam przyjść bardziej tradycyjna forma reklamy. Bardzo ciekawą opcją okazuje się druk naklejek, które potem będziemy umieszczać np. na sprzedawanych przez siebie produktach. Jest to bardzo opłacalne zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy producentami, którzy swoje produkty sprzedają przez pośredników.

Jeśli jednak druk naklejek nie jest dla nas, bo np. zajmujemy się sprzedażą kawy, to ciekawą opcją, jest organizowanie wydarzeń sponsorowanych. Możemy zorganizować festiwal kawy, na który zaprosimy wiele osób, mając nadzieję, że zainteresujemy jakiegoś szefa kawiarni. Dzięki tego typu reklamie uderzymy w mniejsze grono odbiorców, jednak reklama taka będzie miała dużo większe znaczenie dla tej małej grupy, którą zaprosimy, niż reklama w internecie.

Dlaczego druk naklejek z logiem naszej firmy i inne formy reklamy, mogą wciąż być opłacalne?

Pomimo że większość reklam przenosi się do internetu, nie można bagatelizować tego, jak ważne są interakcje społeczne na żywo. Poprzez druk naklejek i wlepów będziemy mogli np. poszerzać znajomość naszej firmy w bardziej hermetycznych grupach. Tego typu rozwiązania marketingowe kierowane są przede wszystkim w taką klientelę jak rowerzyści. Jest tak ze względu na to, że bardzo dużo swojego czasu spędzają oni na zewnątrz, przez co dużo rozmawiają i jeśli ktoś zobaczy naklejkę z naszym logiem, to pewnie się o nią zapyta. Później ze względu na pocztę pantoflową uzyskamy rozgłos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *