Inne

Trening EMS – szybki sposób na jędrne ciało i dobrą kondycję

Czy istnieje sposób na szybkie pozbycie się kłopotliwej tkanki tłuszczowej, zredukowanie zbędnego cellulitu i zwiększenie ogólnej wydajności organizmu? Czy można osiągnąć wspaniałe efekty, dobre samopoczucie i witalność bez spędzania długich godzin na siłowni? Odpowiedzią na te pytania jest nic innego jak trening EMS, który ostatnio zdobywa coraz większą popularność i grono wiernych fanów. Jedna z najefektywniejszych form ćwiczeń i nowoczesna metoda treningowa to dobre rozwiązanie niemal dla każdego. Dowiedz się na czym polega trening EMS i kto szczególnie powinien z niego skorzystać.

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS odbywa się w komfortowym i dopasowanym do naszego ciała kombinezonie z elektrodami, które są umiejscowione na naszych mięśniach. Za ich pomocą przesyłany jest prąd, który stymuluje i pobudza mięśnie do pracy, działa na nie bezpośrednio i dociera także do głębokich partii. Ta forma ćwiczeń z użyciem nowoczesnej technologii jest całkowicie bezpieczna. Trening EMS odbywa się pod okiem doświadczonego trenera personalnego, który dobiera indywidualnie dla każdego właściwy zestaw ćwiczeń i ma kontrolę nad natężeniem prądów elektrostymulujących dla odpowiednich grup mięśniowych.

Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?

Trening EMS jest polecany dla amatorów, nawet dla tych, którzy nie mają dobrej kondycji, ale bywa również stosowany przez profesjonalnych sportowców jako uzupełnienie treningów. Trenować mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Trening EMS bywa też nazywany sportem dla zabieganych, bo nawet kilkadziesiąt minut ćwiczeń jest odpowiednikiem kilku godzin standardowych ćwiczeń, a efekty można zaobserwować w krótkim czasie. W fizjoterapii trening elektrostymulujący jest często wykorzystywany u pacjentów z zanikiem mięśni, bólami i osłabieniem mięśni czy schorzeniami kręgosłupa. Przeciwskazaniami dla ćwiczeń tego typu są: ciąża, choroby układu sercowo-naczyniowego, padaczka czy nowotwory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *