Inne

Jak wyglądają dobrze skomponowane posiłki dla dzieci w żłobku?

Dzieci, szczególnie w najmłodszych latach swojego życia, wymagają dobrze zbilansowanej diety, aby móc rozwijać się w prawidłowy sposób i zdrowo rosnąć. Rodzice zawsze starają się serwować swoim pociechom posiłki zgodnie z ich zapotrzebowaniem na konkretne składniki odżywcze, zalecaną dawkę mikro oraz makroelementów, a także walory smakowe, które dogodzą nawet niesfornym niejadkom. Sytuacja ta wygląda tak samo w żłobkach, które zapewniają szkrabom opiekę podczas nieobecności ich rodziców – odpowiednio skomponowana dieta to zatem istotny czynnik, który powinno się wziąć pod uwagę podczas wybierania najlepszej placówki.

Jakie posiłki klub malucha podaje swoim podopiecznym?

Wśród dań serwowanych w klubie malucha ciężko jest wyróżnić te najbardziej charakterystyczne, ponieważ pełne menu jest szerokie oraz bardzo urozmaicone. Wszystkie z dostępnych tam posiłków skomponowane są z myślą o pełnej odżywczości, stąd duża ilość świeżych warzyw oraz owoców, na które dzieci mają wysokie zapotrzebowanie. Rzecz jasna, szkraby muszą mieć także dobre źródło energii, zazwyczaj w postaci węglowodanów, takich jak kasze, pieczywo, ziemniaki. Klub malucha serwuje dania dopasowane do dziecięcych podniebień, stąd delikatne przyprawy i wiele słodkich akcentów w codziennych posiłkach. Bardzo istotne jest także to, że dzieci mają dostęp do napojów kiedy tylko chcą, a nie tylko przy posiłkach.

W jaki sposób preferencje smakowe dzieci różnią się od dorosłych?

Klub malucha doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci mają nieco inny smak, niż ich rodzice. Intensywne przyprawy czy goryczka w potrawach jest raczej źle tolerowana przez maluchy, stąd konieczność przygotowania posiłków z uwzględnieniem delikatniejszych gustów. W tej roli świetnie sprawdzają się potrawy o łagodnym smaku i kremowej konsystencji – zupki warzywne, twarożki, gulasz i tym podobne przysmaki. Co ciekawe, klub malucha oferuje także wiele opcji wegetariańskich, równie smacznych, zdrowych oraz apetycznych, co ich mięsne odpowiedniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *