Zdrowie

Leczenie bólu zęba

Każdy doskonale wie, czym jest ból zęba i jak bardzo nieprzyjemne to uczucie. Zarówno dorośli, jak i dzieci bardzo odczuwają bolesność zębów, ponieważ te są niezwykle unerwione. W szczególności problem pojawia się, kiedy w dziąśle pojawia się stan zapalny. Bywa, że nawet stosowanie tradycyjnych środków przeciwbólowych nie pomaga w takiej sytuacji. Lekarze dentyści polecają wówczas leki przeciwzapalne, które dość szybko radzą sobie ze stanem zapalnym w okolicy zęba. Dopiero po zaleczeniu takiego stanu można leczyć zęby. Takie leki mają na szczęście również działanie przeciwbólowe.

Leki na receptę czy bez?

Leki przeciwzapalne zalecane przez dentystów dostępne są najczęściej na receptę, jednak można też kupić pewne z nich bez recepty. W sytuacji nagłego bólu warto szukać takich środków w aptece i prosić o pomoc farmaceutę. Ten powinien doskonale wiedzieć, które tabletki najlepiej sprawdzają się przy bolesności zębów i polecić najtańsze leki przeciwzapalne. Lepiej nie leczyć się samodzielnie, ponieważ zazwyczaj nie przynosi to zbyt dobrych efektów. W sprawie leków warto zwrócić się o pomoc.

Skonsultuj się ze stomatologiem

Oczywiście, konieczna jest wizyta u stomatologa, który sprawdzi skąd wziął się stan zapalny i będzie leczył zęby. Unikanie takiej wizyty nie ma sensu, ponieważ prędzej, czy później i tak do niej dojdzie. Wszyscy dentyści zgodnie twierdzą, że najważniejsza jest zawsze profilaktyka. Poza myciem zębów powinno się raz do roku odwiedzać gabinet stomatologiczny i sprawdzać stan swojego uzębienia. Wówczas można mieć pewność, że nie zostanie się zaskoczonym poważnym problemem ze swoim uzębieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *