osteopatia ginekologiczna
Tematy medyczne

Po co wybierać się do osteopaty ginekologicznego?

W naszym kraju wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularna staje się osteopatia ginekologiczna. Zapewne nie wszyscy wiedzą o co w tym konkretnie chodzi, jednak już po samej nazwie można wywnioskować, że są to zabiegi skierowane tylko i wyłącznie do kobiet – i taka jest też prawda. W skrócie na takie zabiegi udają się głównie kobiety, które skarżą się na dolegliwości bólowe w okolicach miednicy.

Jak przebiega taka wizyta?

Tak naprawdę zawsze na pierwszej wizycie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentkami – bardzo często jest on uzupełniony dodatkowymi wynikami badań czy konsultacji. Wtedy specjaliście jest zdecydowanie łatwiej ocenić stan pacjentki oraz to w jaki sposób z nią pracować. Po wywiadzie przystępuje się do właściwej części wizyty. Należy pamiętać o tym, że czasami może być to dla kobiet bolesne, jednak nie jest to żadna reguła i pod żadnym pozorem nie wolno się takiej terapii bać, bo krzywda się tam nie stanie. Warto dodać także to, iż takie wizyty bardzo często są skutecznym uzupełnieniem klasycznego leczenia ginekologicznego.

W jakich sytuacjach może być potrzebna osteopatia ginekologiczna?

Tak naprawdę problemów z jakimi można udać się w takie miejsce jest bardzo wiele – może to być klasyczne nietrzymanie moczu, a wtedy trzeba popracować nad mięśniami dna miednicy czy też przy problemach typowo urologicznych takich jak np. zapalenie pęcherza lub też cewki moczowej. Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że jest to miejsce, w które bardzo często udają się kobiety w ciąży – najczęściej są to dolegliwości bólowe w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Jednak taka wizyta może być wręcz konieczna po samej ciąży, jeśli wykonywane było cesarskie cięcie. Wtedy niezwykle ważne jest to, aby w miarę możliwości regularnie pracować z bliznami, gdyż w przeciwnym wypadku mogą one powodować różnego rodzaju napięcia mięśni. Jak zatem widać zakres usług jest dosyć spory i można udać się w takie miejsce z dużą ilością problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *