Medycyna

Substancje pomocnicze dla stawów człowieka

Człowiek w XXI wieku ma do użytku nieograniczone wręcz możliwości diagnostyczne i farmakologiczne na własną korzyść. W efekcie prowadzi to często do złudnego przeświadczenia, że leki czy jakiś zabieg operacyjny, będą w stanie uśnieżyć każdy ból i rozwiązać każdy problem. W przypadku kości i stawów wieloletnie zaniedbania i ignorowanie pierwszych symptomów wysyłanych przez organizm o możliwych problemach – prowadzą później do chorób i zwyrodnień tak zaawansowanych, że nawet najbardziej innowacyjna medycyna nie jest w stanie sobie z nimi poradzić.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie chorobom i minimalizowanie ryzyka ich wywołania poprzez odpowiednie działania. Jednym z nich jest suplementacja, ponieważ medycyna konwencjonalna stoi na stanowisku, że wiele z przypadłości chorobowych bierze się albo z niedoboru prozdrowotnych i dobroczynnych mikroelementow oraz substancji odżywczych w ciele człowieka albo z nadmiaru tych toksycznych i niepotrzebnych zupełnie produktów zaburzających harmonijną pracę poszczególnych organów. Dieta i właściwe odżywianie, a także sięganie po produkty jak suplement na ból stawów to jedna ze ścieżek profilaktyki chorób stawów, którą warto podążać.

Oczywiście sam suplement na ból stawów nie jest w stanie zapobiegać ani poważnym wypadkom i uszkodzeniom mechanicznym, ani chorobom zawodowym, zwyrodnieniom anatomicznym czy genetycznym. Z całą pewnością mogą jednak pomóc stawom zarządzać własnym metabolizmem, utrzymywać odpowiedni poziom ich nawodnienia, wspierać produkcję mazi stawowej czy wzmacniać samą strukturę stawu i torebki stawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *