Medycyna

Szkła progresywne – czym są i kiedy mogą się przydać?

Jeśli masz ponad 40 lat i nie widzisz zbyt dobrze korzystając z obecnych okularów, prawdopodobnie potrzebujesz soczewek wieloogniskowych. Bez obaw – to nie znaczy, że musisz nosić brzydkie okulary o takich właściwościach, w większości przypadków szkła progresywne są dużo lepszą opcją.

Czym są szkła progresywne?

Szkła progresywne to soczewki wieloogniskowe, które wyglądają dokładnie tak samo, jak klasyczne soczewki – ale mają większą moc korekty wzroku. Innymi słowy, soczewki progresywne pomogą ci wyraźnie widzieć na wszystkich dystansach bez tych irytujących (i określających wiek) szkieł, z jakimi do tej pory większość osób w Twoim wieku musiała mieć do czynienia, wraz z pogarszającym się z latami wiekiem Mają one płynną progresję mocy powiększenia pomocną w ramach widzenia pośredniego i bliskiego.

Czym się różnią soczewki progresywne od innych?

Siła soczewek progresywnych zmienia się stopniowo na powierzchni soczewki, zapewniając odpowiednią moc celem wyraźnego widzenia obiektów na praktycznie dowolnej odległości. Z kolei soczewki dwuogniskowe mają tylko dwie moce korekcji wzroku – jedna umożliwia wyraźne widzenie odległych obiektów i druga która pomaga wyraźnie widzieć w określonej odległości celem np. czytania. Połączenie między tymi wyraźnie różniącymi się właściwości jest właśnie tym, czego można oczekiwać od soczewek progresywnych.

Jeśli więc jesteś w wieku 40-50 lat i szukasz rozwiązania, które wspomoże Twoje problemy ze wzrokiem w kompleksowy sposób – tego rodzaju soczewki zdają się być najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *