Poradnik medyczny

Jakie kosmetyki powinny wybierać osoby z alergiami?

Alergia skórna to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Objawiać może się ona na wiele sposobów – swędzeniem, pieczeniem skóry, jak również pojawianiem się na niej wysypki, czy brzydkich, czerwonych odczynów. Każdy, kto doświadczył alergii tego typu doskonale wie, jak trudno się ją leczy i jaki dyskomfort może powodować. Poza samym wyleczeniem zmian, warto zwrócić uwagę również na rodzaj stosowanych na skórze kosmetyków. Lekarze zalecają, aby osoby cierpiące na alergie skórne decydowały się raczej na kosmetyki naturalne, ponieważ rzadziej mają one tendencję do uczulania. Wynika to z ich ograniczonego składu.

Czym różnią się kosmetyki naturalne od tych tradycyjnych dostępnych w drogeriach?

  • Przede wszystkim składem – zawierają jedynie substancje pochodzenia roślinnego.
  • Nie znajdziemy w nich konserwantów, ani innych chemicznych substancji.
  • Brak w nich jakichkolwiek substancji pochodzenia zwierzęcego.
  • Nigdy nie są testowane na zwierzętach.

Takie kosmetyki zawierają silnie skoncentrowane roślinne wyciągi, których zadaniem jest odżywienie skóry i jej pobudzenie do naturalnych, fizjologicznych procesów.

Szeroki wybór kosmetyków naturalnych

Obecnie kosmetyki naturalne można bez najmniejszego problemu kupić w każdej drogerii. Poza tym, ich szeroki wybór znajdziemy również w aptekach, sklepach zielarskich, czy w sieci. Wielu producentów umożliwia zakup takich kosmetyków za pośrednictwem własnej strony internetowej. Tam można je często kupić najtaniej, a przy okazji wiele dowiedzieć się o ich składzie oraz miejscu pochodzenia roślin, które wykorzystuje się w procesie produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *